CZCIONKA
KONTRAST
AUTOR: RADOSŁAW SIKORSKI
TYTUŁ: POLSKA. STAN PAŃSTWA

Polska. Stan państwa

section_no1

Po niemal dwóch fatalnych w skutkach kadencjach PiS-u Radosław Sikorski mówi „sprawdzam!” i pyta, w jakim stanie jest dziś Polska.

Zamiast końca historii otrzymaliśmy koniec rzeczywistości, którą znamy. Wstrząsy – terroryzm, pandemia, załamanie gospodarcze i wojna – nie ominęły także nas. Polska wkracza w nową erę, borykając się z wewnętrznymi sporami, nepotyzmem i zaprzepaszczonymi szansami na rozwój. Bezsensowna walka z Unią Europejską zepchnęła nas na margines sceny międzynarodowej – i to w momencie, w którym bezpieczeństwo naszego kraju zostało zagrożone.

Radosław Sikorski – były minister spraw zagranicznych, europoseł i niestrudzony komentator rzeczywistości politycznej – bezlitośnie punktuje słabości i niekompetencję ekipy rządzącej. Jasno pokazuje, jak jej działania doprowadziły do osłabienia stabilności Polski oraz jej pozycji na arenie międzynarodowej.

W ciętych, błyskotliwych tekstach piętnuje kolejne absurdalne decyzje, groteskowe polityczne szopki oraz rażące błędy, których konsekwencje będziemy odczuwać latami. Wskazuje też – nie zawsze łatwe czy oczywiste – drogi wyjścia z obecnej sytuacji.

 

Książka do nabycia w księgarniach internetowych: www.empik.com, www.swiatksiazki.pl oraz www.znak.com.pl

AUTOR: RADOSŁAW SIKORSKI
TYTUŁ: POLSKA MOŻE BYĆ LEPSZA

Polska może być lepsza. Kulisy Polskiej Dyplomacji

Książka do nabycia w księgarniach internetowych: www.empik.com, www.merlin.pl oraz www.traffic-club.pl

section_no2

Po co nam Unia Europejska? Czy zagraża nam Rosja? Na ile możemy polegać na USA? Jak wrócić do wielkiej gry?

Na takie pytania odpowiada Radosław Sikorski, wykładowca Harvardu, były minister obrony i spraw zagranicznych. Człowiek, który prowadził grę z największymi: Clinton, Ławrowem, Merkel czy Janukowyczem.

Mamy być dumni, że wstaliśmy z kolan, a nie zauważać, że upadliśmy na głowę. Narzucają nam język nienawiści. Wyzywają od zdrajców i odmawiają polskości. Koszulka z napisem „Śmierć wrogom ojczyzny” ma być miarą patriotyzmu.

Świat jeszcze przed chwilą patrzył na nas z podziwem. Liczono się z naszym zdaniem. Byliśmy wiodącym państwem Europy. Dziś patrzy się na nas ze zdumieniem. Stoimy z boku. Władza mówi, że dumnie, ale faktem jest, że samotnie.

AUTOR: ŁUKASZ WARZECHA
TYTUŁ: STREFA ZDEKOMUNIZOWANA

Strefa zdekomunizowana – Wywiad rzeka z Radkiem Sikorskim

section_no3

Książka pokazuje pasjonującą drogę życiową Radka Sikorskiego w nieocenzurowanej rozmowie z Łukaszem Warzechą Sikorski mówi o jego udziale w czterech rządach RP, odsłania kulisy rządów, to wszystko w przededniu nowych wyborów.

Dlaczego odszedł z Ministerstwa Obrony, o co spierał się z braćmi Kaczyńskimi, z kim mu po drodze w polityce, co było stawką w konflikcie z Antonim Macierewiczem.

Książka do nabycia w księgarniach internetowych:
www.empik.com, www.merlin.pl oraz www.traffic-club.pl

AUTOR: RADOSŁAW SIKORSKI
TYTUŁ: PROCHY ŚWIĘTYCH

Prochy świętych – podróż do Heratu w czas wojny

Książka do nabycia w księgarniach internetowych: www.empik.com, www.merlin.pl oraz www.traffic-club.pl

section_no4

Prochy świętych to pasjonująca historia pełnej niebezpieczeństw podróży przez Afganistan, jaką w 1987r. odbył Radek Sikorski, wtedy uchodźca polityczny z Polski, korespondent wojenny, a dzisiaj jeden z najlepiej znanych polityków, który jako Minister Obrony Narodowej wolnej Polski uzasadniał konieczność wysłania naszych żołnierzy do Afganistanu. Autor z reporterską pasją relacjonuje trwającą sto dwa dni wędrówkę przez ogarnięty wojną kraj.

Z kałasznikowem w ręku, w towarzystwie i pod opieką mudżahedinów, reporter był świadkiem nalotów, bombardowań i walk. Książka przybliża nam Afganistan, który jest obecnie w centrum uwagi całego świata. Polscy Polscy żołnierze jadą do tych samych miejsc, w których autor przekraczał linię frontu. Książka zapoznaje także polskiego czytelnika z afgańską kulturą, religią i historią.

Obecne wydanie, opracowane już przez ministra obrony, czyni tę książkę jeszcze ciekawszą. Ponad pięćdziesiąt zdjęć Sikorskiego, w tym jedno uhonorowane I nagrodą World Press Photo w 1988r., wspaniale oddaje atmosferę pełnych grozy wojennych dni.

AUTOR: RADOSŁAW SIKORSKI
TYTUŁ: THE POLISH HOUSE

The Polish House: An Intimate History of Poland

section_no5

An intimate history of Poland told through the personal experience of restoring a house in a village plagued by invasion and disaster. The story is about ordinary people whose lives fill this moving and evocative book, but Sikorski is also acutely aware of the grand wheels of history and politics at work not only on a house, but a village and a country.

The book is available to buy in the internet bookshop: www.amazon.co.uk